22.05.06. Latvijas Mākslas Akadēmijas rektora, profesora Jāņa Andra Oša personālizstāde

05.04.2014 14:54
No 18. maija - 18. jūnijam Daugavpils Universitātes mākslas galerijā ir apskatāma Latvijas Mākslas Akadēmijas rektora, profesora Jāņa Andra Oša personālizstādi "Pārnesumi”.

Latvijas Mākslas Akadēmijas rektora profesora Jāņa Andra Oša daiļrades process būtu jāsalīdzina ar aktīvu pētniecību, kurā tiek iesaistīti arī viņa darbu skatītāji.
Mākslinieks nepiedāvā pabeigtas mūsu pasaules interpretācijas shēmas un nesniedz gatavas atbildes, viņš drīzāk aicina piebiedroties pasaules aktīvā izzināšanā un uzdot jautājumus.
Viens no Jāņa Andra Oša mākslinieciskās pētniecības pamatprincipiem ir nemitīga pasaules patiesīguma pārbaude. Mākslinieka uzmanības lokā nonāk visnotaļ pierastas mūsu apkārtējās pasaules lietas un norises. Tomēr tām tiek piešķirts cits eksistences veids - tiek izmainīts to eksistenciālais konteksts un estētiski kritiskai analīzei tiek pakļautas to veidojošās vizuālās struktūras. Analizētas tiek ne vien pašas lietas vai norises, bet arī tas veids, kādā mēs uztveram un konceptualizējam mūsu apkārtējo pasauli. Tomēr šī dekonstrukcija nav nedz pašmērķīga, nedz pasīvi estētiska. Pierastā pasaules vizuālā kārtība tiek pakļauta aktīvai resemantizācijai ar nolūku atklāt to veidojošo vizuālo struktūru slēptās intences un fascinējošo skaistumu. Pārveidojot mūsu ierasto pasaules redzējumu un atklājot lietu vizuālās struktūras, mākslinieks rada vizuālās metaforas, ar kuru palīdzību mēs varam ne vien no jauna ieraudzīt savu pasauli, bet arī pietuvoties mūsu pašu eksis¬tences visbūtiskākajiem noslēpumiem. Rotaļas ar vizuālās valodas gramatiku, dabas un mākslīgi radīto formu brikolāža, modernisma un postmodernisma ironiskā saspēle - tie visi ir līdzekļi, kuri tiek izmantoti, lai palīdzētu mums ieraudzīt pašiem sevī mūsu pašradītajā vidē.
Uz jautājumu, kas mēs esam, Jānis Andris Osis atbild ar pretjautājumu, ja mēs neizzinām, kā mēs zinām, ka mēs esam.

Jāņa Andra Oša māksla ir kolaboratīva, tās skatītājam tiek piedāvāta iespēja
iesaistīties mākslinieciskās izpētes procesos, izmantojot mākslinieka piedāvātos
instrumentus un pētnieciskās stratēģijas, atgriežot sev savas eksistences
vienotības izjūtu un ļaujot pietuvoties tās noslēpumiem.

Izstādes darba laiks: 18. 05. – 18. 05. 2006. katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 17.00.

Ieeja: brīva

Papildus informācija:
Māris Čačka
DU MMF Mākslu katedra
Saules 1/3, Daugavpils
t.: 5424633
e - pasts: artdep@dau.lv
www.dau.lv

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha